Endüstriyel tanklar; tüp dolum tesisleri ya da büyük ölçekli yakıt ihtiyaçları için kullanılan LPG depolama tankları birkaç farklı çeşit tesiste kullanılır. Yakıt tüketimi çok fazla olan kuruluşların ihtiyacını karşılamak için veya belli bir bölgede yer alan tüp dolum tesislerinin büyük miktardaki PROPAN-BÜTAN talebini karşılamak için kullanılan sabit tanklardır.

Endüstriyel depolama tankların toprak üzerinde veya toprak altında yerleştirilmesine göre farklı modelleri var. Standard imalatlarımız EN 13445 ve PED'e göredir. Müşterinin talep etmesi durumunda, AD2000 Merkblatter, ASME DIVII standartlarına göre tasarım ve imalat yapılabilir.


Tankların imalat ve testleri bağımsız bir muayene kuruluşu olan TUV denetiminde yapılır.

DOĞUMAK endüstriyel depolama tankları, PED 97/23 / CE AB direktifi uygun olarak tasarlanmakta ve imal edilmektedir. Müşteri talep etmesi durumunda ASME DIV II standarlarınagöre de imalatlar yapmaktadır.

Tankların imalatında EN 10028-3'e uygun P355 kalitesinde basınçlı kaplar için özel üretilen karbon çelikleri kullanılır. Tüm kaynaklı birleştirmeler imalat standardına göre test edilmektedir.

İmalattan sonra, tüm tanklar hidrostatik basınç testine tabi tutulur. Bu testten sonra, tank aksesuarlarının bağlantıları, kaçaklara karşı test edilir.

Tanklara SA2,5 standartına göre Grid-kumlama yapıldıktan sonra İlk kat, astar ve son 2 kat epoksi boyanın kombinasyonu Tankın toprak üstü veya toprak altı kullanıma göre belirlenir DOĞUMAK kalitesi, tankın hizmet ömrünün tamamı boyunca en yüksek performansı sunmaya yönelik belirler boya kalitesini..

Genel Özellikler

Tasarım Sıcaklığı: –20°C / +50°C

Tasarım Basıncı 17,16 bar

Test Basıncı: 26,5 bar

Bombe Tipi: Eliptik 


STANDART ENDÜSTRİEL LPG DEPOLAMA TANKT AKSESUARLARI